جک پالت دستی

جک پالت دستی (Manual pallet jack)

جک پالت دستی، با نیروی انسانی کار میکند، بالا بردن و حرکت دادن جک پالت با نیروی انسانی انجام می شود. برای شاخک ها پدالی قرار داده شده که با فشاری که روی آن آورده می شود، شاخک ها حدود 5/1 cm به بالا حرت می کند.

با استفاده از جک پالت دستی می توانیم، اجسام سنگین را به راحتی بلند یا حرکت دهیم. جک پالت ها کمک بسزایی در جابجایی و انتقال کالاها دارد. جک پالت ها به گونه ای طراحی شده اند که جابجایی پالت ها راحت تر انجام شود.

قدرت جک پالت

جک های پالت، که به کامیون های پالت الکتریکی هم شناخته می شوند، به منظور جابجایی پالت های سنگین استفاده می شود. بعضی از جک پالت ها یک پلت فرم در هنگام حرکت پالت، برای کاربر فراهم کرده است.

در حالت کلی برای حرکت به عقب و جلو، یک دریچه گاز در دسته حرکت ساخته شده است و می توان دسته را به جهت مورد نظر حرکت دهیم. بعضی از دستگاه ها دارای یک سوئیچ مخصوص برای متوقف کردن دستگاه دارند.

داشتن این سوئیچ به شما این امکان را می دهد تا دستگاه را در هر لحظه متوقف کنید و زمانی که دستگاه در حال استفاده است می توانید آن را به راحتی ترک کنید. در بعی از دستگاه ها یک ترمز اضطراری در موارد ضروری تعبیه شده است که راننده اگر دریچه گاز را از جلو به عقب یا برعکس انجام دهد دستگاه بلافاصله متوقف می شود.

جک پالت (جک پالت دستی) استاندارد:

دستگاه مناسب و کارآمد برای جابجایی کالا و محصولاتی که در انبار و کارخانه ها هستند، جک پالت می باشد.

ویژگی این دستگاه در حالت استاندارد:

  •  ارتفاع بالابری 22cm
  • عرض دستگاه 55cm
  • طول شاخک دستگاه 115cm
  • وزن دستگاه 75 الی 85 کیلوگرم

بعضی از نام های شناخته شده جک پالت دستی :

  1. پالت تراک
  2. پالت بر
  3. پالت پمپ
  4. گاری پمپ