ریچ استاکر برقی

ریچ استاکر برقی

ریچ استاکر (Reach Stacker)، ماشین صنعتی است که از آن به عنوان حمل و نقل کانتیر، و اکثرا برای کارهایی مثل بارگیری، تخلیه و حمل و نقل در اسکله ها و ترمینال های کانتینری استفاده می شود.

شرکت سافکو نمایندگی انحصاری شرکت ZOWELL در ایران می باشد. جهت مشاهده محصولات بیشتر می توانید از طریق وب سایت www.zowellforklifts.com با محصولات این مجموعه آشنا شوید.

معرفی ریچ استاکر برقی

ریچ استاکر برقی یک وسیله برقی است که برای جابه‌جایی بارهای سنگین و بسته‌های بزرگ در انبارها، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها و محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از موتورهای برقی قدرتمند، چرخاننده‌ها و سیستم‌های هیدرولیکی، به کاربر امکان می‌دهد تا بارهای سنگین را با راحتی و کارایی بیشتر حمل و جا به جا کند. ریچ استاکرهای برقی علاوه بر کارایی بالا، دارای امنیت بیشتری نسبت به ریچ استاکرهای دستی هستند و به کاربر امکان می‌دهند که بارها را با دقت بیشتری جابه‌جا کند و از لحاظ ایمنی و کارایی بهتر عمل کند.

مقایسه ریچ استاکر برقی با لیفتراک

  1. ریچ استاکر قابل دسترسی به ارتفاع های بالاتر، در حمل کانتیر ها می باشد.
  2. ریچ استاکر ها سرعت و کیفیت بالایی دارند.
  3. ریچ استاکر می تواند بارهایی با مقدار 45 تا 50 تن را حمل کند.
  4. ریچ استاکر با سوخت دیزلی(مجهز به 6 سیلندر) کار می کند و توانایی حمل بار تا ارتفاع 5 متری را دارد.
  5. موتور ریچ استاکر ها از نوع دیزلی بوده به همین جهت سرعت عمل بالایی داشته و تا حد زیادی مصرف سوخت و انتشار گاز های گلخانه ای را کم می کند.

اپراتور ریچ استاکر مانند اپراتور لیفتراک باید مهارت مناسب در کار با دستگاه را داشته باشد. کانتیرها چه خالی باشد چه پر باشد، حمل آنها نیازمند دقت زیادی است، زیرا کوچک ترین خطایی با ریچ استاکر منجر به حوادث  در محل و خسارت به دستگاه می شود.

قبل از کار کردن با ریچ استاکر برقی باید بازرس فنی، سوخت دستگاه را کنترل کند. بار زدن بیشتر از ظرفیت دستگاه مجاز نمی باشد، تنظیم شدن و سرویس شدن دستگاه، توسط کارشناسان زبده، طول عمر دستگاه را بالا می برد.

زمانی که اسپریدر دستگاه باز است، نباید دستگاه را حرکت بدهیم. قبل از بارگیری با ریچ استاکر، اپراتور باید سیستم ترمز ها را بررسی کند تا پس از سالم بودن از آن استفاده کند، همچنین در زمان حرکت ریچ استاکر کسی نباید روی رکاب آن بایستد.

ریچ استاکر یکی از تجهیزات بندری است، این تجهیزات مجموعه ای از ماشین ها هستند که برای حمل و نقل و بارگیری و تخلیه بار در بندر، گمرک و انبارهای مرتبط با آن استفاده می شود.

در بعضی از موارد هم جرثقیل به جای ریچ استاکر عملیات بارگیری را انجام می دهد که در این زمان، جرثقیل، کانتینر را به طور مستقیم از داخل کشتی، به ساحل جابجا می کند.

مزایایی ریچ استاکر برقی

مزایای اصلی دستگاه ریچ استاکر:

1-ناخن تا 580 میلی متر میتواند به جلو حرکت کند.

2-ناخن میتواند به جلو یا عقب سینه بدهد (tilt) تا بار با امنیت بیشتری حمل شود.

3-برای ساخت دکل از پروفیل های لیفتراکیmannstaedt آلمان استفاده شده است.

4- پمپ هیدرولیک BUCHER سوییس یا HYDRAPP ایتالیا.

5-عملکرد ترمز احیاء کننده.

6-کنترلر الکترونیکی PG انگلستان (تکنولوژی AC)

7-دسته FERI آلمان

8-خارج کردن باطری از بغل و کاور بازشو از بالا ،کار تعویض باتری را ساده نموده است.

9-ابزار معکوس کننده اضطراری روی دسته تعبیه شده که ایمنی عملکرد را افزایش میدهد.

10-سوییچ اضطراری قطع توان اصلی برق

11-ترمز در و صنعتی که موقعیت دسته بسمت بالا و افقی است که ایمنی دستگاه را افزایش میدهد.

12-سوپاپ تخلیه فشار توکار که دستگاه را از بار اضافی محافظت میکند و باعث افزایش قابلیت اطمینان دستگاه می گردد.

مشخصات فنی ریچ استاکر برقی دانلودPDF