باطری لیفتراک

   جهت دریافت آخرین قیمت باطری لیفتراک با مشاورین سافکو تماس بگیرید

باطري انواع ليفتراك برقي شامل:

باطري ليفتراك برقی كوماتسو KOMATSU
باطري ليفتراك برقي تويوتا TOYOTA
باطري ليفتراك برقي سهند SAHAND
باطري ليفتراك برقي آريا ARIA
باطري ليفتراك برقي لينده LINDE
باطري ليفتراك برقي اشتيل ESTILL
باطري ليفتراك برقي سپاهان كلارك KLARCK
باطري ليفتراك برقي تي سي ام TCM
باطري ليفتراك برقي تي ام اس TMS
باطري ليفتراك برقي نيسان NISSAN
باطري ليفتراك برقي دوو DAEWOO
باطري ليفتراك برقي دوسان DOOSAN
باطري ليفتراك برقي فيات او ام FIAT-OM
باطري ليفتراك برقي يونگ هاينريش JUNGHEINRICH
باطري ليفتراك برقي بي تي BT

دانلود کاتالوگ باطری PDF

باطری لیفتراک : لیفتراک برقی برای کاربردهای مخصوص در محیط های باز و مخصوصا برای فضاهائی مناسب است که نباید در آن ها هیچ گونه آلودگی و احتراقی صورت گیرد و برای استفاده در فضاهای کوچک توانمندی و قدرت مانور خوبی از خود نشان می دهند. لیفتراک های الکتریکی بهترین انتخاب برای انبار ها، فضای بسته ی کارخانجات، سردخانه ها، مراکز توزیعی و مکان های تولیدی و استفاده در دیگر مکانهای سربسته می باشند.

لیفتراک برقی بطور معمول دارای موتوری از نوع برق متناوب با ضریب ایمنی بالا می باشند که موتور این تجهیزات از طریق یک باطری لیفتراک از نوع اسیدی سربی با ولتاژ و آمپر مناسب برای تامین انرژی خود تغذیه می شوند.

باطری لیفتراک

باطری لیفتراک همگی از سلول های 2 ولتی تشکیل شده اند و در اکثر موارد در ولتاژهایی نظیر 24 تا 80 ولت ، دوبل 40 ولت و در آمپر ساعت های گوناگون  از 300 آمپر تا 1000 آمپر ساعت می باشند و نکته بسیار مهم در کلیه باطری های لیفتراک  این است که مضربی از 2 ولت می باشند یعنی  یک باطری لیفتراک 48 ولت شامل بیست و چهار سلول دو ولتی و یا یک باطری لیفتراک 72 ولتی شامل سی و شش سلول دو ولتی می باشد.

نکته ی بسیار حائز اهمیتی که در ارتباط با این تجهیزات بایستی به آن توجه خاص داشت، این است که حتما به نفراتی که به عنوان راننده دستگاه های مبتنی بر سیستم الکتریکی انبار داری همچون ریچتراک ، لیفتراک و … به کار گرفته می شوند ، آموزش کامل و جامعی در خصوص نگهداری این کالا آموخته شود.

دلیل آن هم این دسته از منابع تامین انرژی به دلیل تکنولوژی و قیمت تمام شده خود کالا از ارزش بالایی درمقایسه با قیمت کلی خود دستگاه برخوردار هستند.

بنابراین احتمام و همت ورزیدن به آموزش افرادی که به عنوان کاربر از دستگاه های برقی و الکترونیکی استفاده می کنند می تواند به افزایش طول عمر باطری های لیفتراک  منجر شود . این کالا به صورت مجزا و سلول به سلول قابل ارائه بوده و برای دستگاه های مختلف می تواند استفاده شود از جمله ماشین آلاتی که قابلیت تجهیز به این کالا را دارند می توان از لیفتراک برقی ، ریچتراک ، استاکر برقی ، استاکر نیمه برقی ، پالت تراک یا جک پالت بر برقی و غیره نام برد.

نوع ساختار باطری لیفتراک معمولا  باتری اسیدی سربی بوده  و تنوع باطری لیفتراک این فروشگاه جهت استفاده در کاربردهاى مختلف با شرايط کارى سنگين و معمولى مانند انواع تراکهاى برقى، ليفتراک ،پالت تراک، استاکر ،ريچ تراک و بالابرهاى برقى وهمچنین ماشين هاى نظافت شهرى و ساير صنایع و تجهيزات با کاربرد مشابه در استاندارد های جهانی عرضه ميگرد.

نگهداري از باطری لیفتراک:

نكات ايمني:

محوطه و تجهيزات مربوط به شارژ باطري لیفتراک بايد طوري طراحي شود كه حتي الامكان فاقد مواد و تجهيزات غير ضروري قابل اشتعال باشد. از قرار دادن آچار و ديگر قطعات فلزي روي باطري ها جدا خودداري كنيد، چرا كه ميتواند منجر به اتصال و سپس انفجار شود.

همچنين بهتر است امكاناتي براي موارد زیر تعبیه شود:

  1. تميز كردن محل هايي كه الكتروليت روي آنها ريخته
  2. اطفاء حريق
  3. حفاظ و امكانات كافي جهت حافظت از تجهيزات شارژ در برابر دیگر وسائل نقليه
  4. سيستم تهويه مناسب جهت تخليه گازهاي خروجي

زمان حمل و كار با اسيد با غلظت بيش از 50 درصد و وزن مخصوص بالاتر از 1.4 بايد شير آّب  جهت شست و شوي چشم موجود باشد. همچنين جهت حمل باطري بايد امكانات مناسب موجود باشد                                                                                                     .

نکته 1: باطري ليفتراك برقي در زمان شارژ ، اكسيژن و هيدروژن متصاعد ميكند كه در بعضی شرايط و در مجاورت برخي مواد ،منجر به اشتعال و انفجار می گردد. باطري های لیفتراک سنگين  بوده و براي حمل بدون تجهيزت مناسب بسيار نامساعدند. محتوي باطري بسيار خطرناک است.بنابراین با توجه به گران بودن باطري در كار با آن علی الخصوص هنگام شارژ نكات ايمني را رعايت کنید.

نکته2: در هنگام کار یا شارژ،درپوش هاي سلول هاي باطري های لیفتراک حتما بايد از نوع سوراخ دار باشند و اين درپوش ها بايد بطور مداوم تميز شوند.

نکته3: هيچ گاه براي اتصال شارژر به برق از سه راهي يا سيم سيار استفاده نكنيد. شارژر بايد مستقيما به برق وصل شود.

روش چک کردن سطح الکترولیت باطری لیفتراک :

با باز کردن درپوش مورد نظر،شناور چک می شود.

دقت داشته باشيد كه سطح الكتروليت خصوصا هنگام انجام شارژ ،هميشه كافي باشد،.

شارژر  باطری ليفتراك طوری طراحي شده كه كاملا خودكار عمل ميكند، براي شارژ كردن تنها کافیست كابل مربوطه را به باطري ها متصل کرد.