استاکر نیمه برقی

استاکر نیمه برقی

استاکر نیمه برقی یا شارژی(Semi- Electric Stacker) که در اصطلاح لیفتراک شارژی نیز نامیده میشود، نوعی از استاکرهای برقی است که برای بالابردن جک ها از مجموعه ای از پمپ های هیدرولیک و باطری استفاده میکند. بر خلاف مدل قدیمی که برای بالا بردن جک ها از اپراتور استفاده میکرد. به علت سرعت بالای موتور پمپ، در بالابردن جک، سرعت کار این دستگاه نسبت به استاکر برقی قابل توجه تر خواهد بود.

استاکر نیمه برقی عملیات بالابردن جک ها را توسط باطری 24 یا 12 ولت، 150 آمپر ساعت خودرویی، تغذیه می کند و به وسیله ی الکتروموتور، پمپ دستگاه روشن می شود.ظرفیت تخلیه و بارگیری این دستگاه تا حداکثر 5/1 تن میباشد و عملیات حرکت دستگاه در سطح زمین به وسیله نیروی کششی اپراتور تامین می شود.

استاکر نیمه برقی نام های شناخته شده ای هم مانند لیفتراک نیمه دستی یا لیفتراک نیمه برقی و یا بالابر نیمه دستی دارد، لیفتراک نیمه برقی دارای 18 ماه گارانتی از شرکت پارت ماشین دارد. از استاکرهای نیمه برقی برای جابجایی بار استفاده می شود، که انتخاب اقتصادی مناسبی می باشد. این دستگاه صدای کم و با هزینه ی اندکی نگهداری می شود و عملیات بارگیری مثل لیفتراک های برقی می باشد و حمل و نقل و جابجای بسیار راحت صورت می گیرد.

وظیفه ی موتور هیدرولیکی، عمل بارگیری و حرکت دستگاه به صورت دستی انجام می شود، می توان گفت استاکر نیمه برقی انتخابی صحیح در امور جابجایی از جمله (قفسه گذاری، بارگیری، و تخلیه بار و غیره) می باشد.

عملیات چرخش چرخها توسط مکانیزم مختص به دستگیره ها بسیار راحت انجام می شود و دستگاه می تواند مانور حرکتی سریع داشته باشد و همین موضوع باعث شده تا دستگاه به سرعت و آسانی حرکت کند. این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که هزینه کمتری مصرف می کند و بسیار با صرفه است. از مشخصات بارز این دستگاه ( کاهش هزینه های انرژی، زمان، تعمیر و نگهداری همراه با امنیت و بازدهی بیشتر) است.

استاکر نیمه برقی